Poradnik

Toksyna Botulinowa

Toksyna Botulinowa typu A od lat 90-tych wykorzystywana jest w medycynie estetycznej. Jest stosowana jako preparat wygładzający zmarszczki i w leczeniu nadmiernej potliwości. Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej na świecie.

czytaj dalej

Lipoliza Iniekcyjna

Z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej zmaga się wielu Polaków, którzy starają się go pozbyć różnymi sposobami, m.in. stosując odpowiednia dietę, uprawiając sport lub poddając się zabiegom chirurgicznym. Lipoliza iniekcyjna jest alternatywą dla zabiegów liposukcji i tym samym daje szansę na redukcje tkanki tłuszczowej wszystkim tym, którzy z wielu powodów nie mogę poddać się operacjom plastycznym.

czytaj dalej

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuję naturalnie w skórze i jest odpowiedzialny za jej nawilżenie. To jeden z najważniejszych składników skóry. Stanowi naturalna barierę, chroniącą tkanki przed infekcją bakteryjną, łączy też ze sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej, ma silne właściwości wiązania wody w skórze.

czytaj dalej

Peelingi medyczne

Peelingi chemiczne zwane inaczej eksfoliacją są to zabiegi, dzięki którym dochodzi do złuszczenia naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu, który jest dostosowany do stanu skóry.

czytaj dalej

Osocze bogatopłytkowe

Terapia z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego to specjalny program biostymulacji komórek skóry. Polega on na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane od ponad 10 lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, stomatologii czy ortopedii.

czytaj dalej